Jak mi idzie

wonder-woman-1016324_960_720Od mojego ostatniego wpisu minął już jakiś czas i pora pochwalić się efektami. Właściwie to nie specjalnie będzie się czym pochwalić, chociaż efekty są. Problem w tym, że nie takie jakich oczekiwałam kiedy rozpoczynałam pisanie bloga. Ale po kolei.

Najpierw dieta. Nie stosuję jakiejś super rygorystycznej diety, raczej opracowałam własny system w oparciu o diety dostępne w internecie i mój zdrowy rozsądek. Unikam zatem słodyczy, produktów wysoko przetworzonych, alkoholu, soli, cukru i wszystkiego co przyjemne. Zapomniałam też, a przynajmniej staram się jak mogę, o jedzeniu na mieście (nie to, że się złamałam, ale po prostu śni mi się pizza ;). W zamian staram się jeść zdrowo, czyli do każdego z pięciu posiłków zjadam porcję warzyw i tak staram się komponować to co mam na talerzu, żeby dostarczać do organizmu odpowiednią ilość białka, mało węglowodanów i jeszcze mniej tłuszczu. Dokładnych proporcji się nie trzymam, bo nie wyobrażam sobie biegania po kuchni z wagą i ważenia każdej marchewki i miseczki z twarożkiem.

Przykładowy posiłek wygląda więc tak, że np. Na śniadanie wchłaniam pół kubeczka twarożku wiejskiego z rzodkiewką i kromkę ciemnego pieczywa. W każdym posiłku zawieram produkt białkowy, warzywa i węglowodany złożone.

Jak już pisałam w poprzednim wpisie mój trening opiera się na jeździe rowerem do pracy i odpuszczam go sobie tylko w przypadku mocnego załamania pogody, czyli ostatnio często. Za to kiedy nie leje i nie dmucha tak, że głowę chce urwać, twardo pedałuję.

Efekty: są, ale mizerne. Dotychczas ubyło mi 1 kg (słownie jeden), ale czytałam, że to zdrowa utrata wagi, która nie grozi efektem jojo. Zobaczymy. W tej chwili mogę was tylko zaprosić na kolejne relacje 😉

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s